Ul. 17. novembra, Trenčianske Teplice

Krásne prírodné prostredie, kultúrne pamiatky miest a mestečiek, roztrúsené dedinky s typickým folklórom a tradíciami a množstvo kultúrnych podujatí organizovaných počas roka lákajú turistov k návšteve tohto malebného kúska Slovenska.

 

Typický vzhľad a charakter regiónu Stredné Považie výrazne ovplyvňuje najdlhšia slovenská rieka Váh, ktorá vytvára centrálnu os tejto oblasti. Okolité pohoria, zo západu Biele Karpaty, z juhu Malé Karpaty, a z východu Považský Inovec a Strážovské vrchy, poskytujú výborné podmienky na rekreačné aktivity, najmä na pešiu turistiku, cykloturistiku, v lete s možnosťou vodných športov a v zime lyžovania.


Bohaté dejiny regiónu potvrdzujú, že oblasť bola v minulosti rovnako zaujímavá, ako je dnes. Pobyt rímskych légií začiatkom nášho letopočtu pod Trenčianskym hradom, pamiatky Veľkomoravskej ríše z 11. storočia, archeologické náleziská, hrady, kaštiele, opevnenia, sakrálne stavby a domy bohatých mešťanov - to všetko je súčasťou bohatej kultúrnej ponuky cestovného ruchu na Strednom Považí. Významné zastúpenie majú aj minerálne vody a termálne pramene.

Trenčiansky hrad
Trenčiansky hrad
Skalka nad Váhom
Skalka nad Váhom
Beckovský hrad
Beckovský hrad
Bojnický zámok
Bojnický zámok
Čachtický hrad
Čachtický hrad
Čičmany
Čičmany
Hrad Strečno
Hrad Strečno
Súľovské skaly
Súľovské skaly

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice leží 15 km od Trenčína. Kúpele sú vhodné na liečbu pohybového ústrojenstva a nervovej sústavy. Prírodné, liečivé vápenato – sírne pramene s teplotou 36 - 40°C vyvierajú priamo v kúpeľných bazénoch (piscínach) a sú využívané bez akéhokoľvek ďalšieho zásahu. Najznámejšou a najcharakteristickejšou budovou kúpeľov a mesta je kúpeľný dom Sina s kúpeľom Hammam, postavenom v orientálnom štýle.

Medzi ďaľšie zaujímavé turistické objekty patrí pútnické miesto Skalka nad Váhom, či ďaľšie z mnohých okolitých hradov ako Čachtický hrad, hrad Strečno či majestátny Beckovský hrad. Návšteva romantického Bojnického zámku určite uspokojí rodiny s deťmi vďaka rozsiahlej ZOO. Dobovú slovenskú architektúru možno obdivovať v malebnej obci Čičmany, ktorej zrubové drevenice sú vyhlásenou národnou pamiatkou. Milovníkov prírody určite nadchne okolité lesnaté prostredie, vhodné na zber húb či bylín či množstvo prírodných úkazov, najmä unikátne Súľovské skaly.

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia